Adım Adım Career Kitchen

1- Tasarım Süreci:

Genç, enerjik, kıpır kıpır ve her türlü bilgiye parmak ucu uzaklığında bir jenerasyon için yetenek programı tasarlamanız gerekiyor, ne yaparsınız?

Biz arkadaşlarımızın bizzat kendilerine sormayı tercih ettik!

  • Kariyer günlerine gittik.
  • Çalışma atölyeleri düzenledik.
  • Soru-cevap seansları yaptık.
  • Gençlik ajanslarıyla harıl harıl çalıştık.

Arkadaşlarımız bizlere birbirinden değerli geri bildirimler verdi ve hep beraber ufkumuzu genişlettik.

2- İletişim Çalışmaları:

Üniversitelerde, eğlence odaklı program tanıtım günleri yaptık. Kampüslerde birçok arkadaşımızla tanışma imkanız oldu. Onları, Kariyer.net’ te yer alan ilanımızla ilgili bilgilendirdik. Sosyal medya araçları ve kulaktan kulağa iletişim ve birçok iletişim yöntemiyle binlerce arkadaşımıza ulaşıp, programımızla ilgili bilgilendirmeler yaptık.

3- Dijital Mülakatlar:

Kampüslerde topladığımız ve kariyer.net üzerinden aldığımız başvurular neticesinde değerlendirmelerimizi yaptık. Bu doğrultuda bir çok arkadaşımızla dijital mülakatlar organize ettik. Değerlendirmelerimizde en çok dikkat ettiğimiz husus şirketimizin ihtiyaçları ile başvuran arkadaşlarımızın hedeflerinin ne ölçüde örtüştüğüdür.

4- Değerlendirme Merkezi Uygulaması:

Dijital Mülakatlar sonrasında sürecimize devam etme kararı aldığımız arkadaşlarımızı değerlendirme merkezi uygulamamıza davet ettik.

Bir otelde gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuza Futurizm üzerine bir eğitimle başladık. Bu eğitimde “Işık Saçanlar”la tanışıp, aydınlandık. Sizler de http://bit.ly/1KhrCda linkinden bilgi edinebilirsiniz.

Eğitimden sonra katılımcılarımızla değerlendirme merkezi uygulamamıza geçerek gruplar halinde vaka çalışmaları yaptık. Bu çalışmaları uzman psikologlarla ortaklaşa değerlendirdik.

5- MasterClass:

Değerlendirme merkezi uygulamamızda başarılı olan adaylarımız MasterClass eğitim sürecimize katılmaya hak kazandılar. Barcelona’ da gerçekleştirilen; sıkı çalış sıkı eğlen mottosundan yola çıkarak tasarladığımız eğitim programı; PVM İspanya Chupa Chups fabrika gezisi, FranklinCovey Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Eğitimi – eğitim linkihttp://bit.ly/1TNxSeq – ve dolu dolu Barcelona gezmeleri ile 5 gün sürerek tamamlandı.

Sürecimizin devamında, yarı zamanlı ve tam zamanlı staj/iş imkanları üzerine yapılan son mülakatlarla sürecimizin finali yapılacaktır.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.